Hledáte cenu zateplení fasády v roce 2023?
U všech izolací doporučujeme začít s ceníky výrobců materiálu. V případě přírodních izolací můžete nahlédnout na e-shop Hliněný dům. Konečná cena se pak odvíjí od:
Propočítali jsme, kolik naši klienti zaplatili za zateplení domu. Vyšlo nám rozmezí 2.000 - 5.000 Kč za metr čtvereční v závislosti na výše zmíněném. Částka obsahuje materiál, práci, ubytování a dopravu.
Nad čím ještě uvažovat?
U měkké izolace v podkroví se dá volit částečně svépomoc - izolaci si "nacpete" do roštu sami.
Pokud uvažujete nad přírodní izolací, myslete na to, že i další části stavby by měly být difuzně otevřené. Příkladem fasáda a fasádní nátěr.
Také byste měli vědět, že přírodní řešení je vždy dražší, než konvenční materiály. Mluvíme o třetině až polovině částky oproti konvenčním materiálům, záleží na zvoleném postupu.
V běžných stavebninách materiál a komponenty zpravidla nejsou dostupné, což může být komplikací. Představa, že zajedeme do stavebnin v nejbližším městě, když něco pochybí, je lichá.
My, Hlinaři, vždy před naceněním chceme stavbu (nebo projekt) vidět. Do ceny je pak potřeba započítat i dopravu a ubytování našeho výkonného týmu. Dopravu počítáme z Vyškova u Brna. Ubytování záleží na možnostech v okolí vaší stavby a vítáme, když nám ubytování zajistíte ve svém okolí sami.
Přírodní řešení je nadstandardní záležitost. A jako každá volba, je o prioritách.
Doporučujeme keramzit (hledejte značku Liapor) nebo pěnové sklo. A ano, je to ten keramzit, který dáváte na dno květináčů svým květinám. Liapor i pěnové sklo, obojí funguje skvěle, když přijde na tepelnou izolaci.
Prodává Hliněný dům a ten doporučujeme.
Samotná realizace zateplení přírodní izolací je srovnatelná s konvenčními. Vždy záleží na velikosti stavby, počtu pater, oken, dveří, šikminách a množství detailů.
Obecně ale platí, že aplikace tvrdé izolace (desek) je rychlejší než proces kolem měkké izolace.
Může vás zajímat, co je potřeba promyslet, než zvolíte přírodní izolace.
Další informace k této službě si můžete zjistit zde