Přemýšlíte, jak to celé navrhnout? Jednoznačně vám můžeme říct, že hliněná omítka rovná se zaoblené rohy. Prostě hlína má menší hranovou pevnost, než konvenční omítky, takže se snáz ulomí. Zaoblené rohy na hliněné omítce déle vydrží bez újmy a trhlin. A vypadá to moc hezky a příjemně. Vůbec se toho nebojte. Velikost oblin se dá vždy domluvit a můžou být jen decentně "strhlé".
Obecně se dá říct, že hliněnou omítku lze nanášet na všechny druhy podkladů. Je potřeba zvolit správný postup a správné složení vrstev s ohledem na zvolený výsledek. Proto doporučujeme konzultaci při projektování (novostavba) a u rekonstrukcí před záhajením prací, tedy ještě než začnete sundávat původní omítku a plánovat postup rekonstrukce (může se třeba stát, že vám dokážeme ukážeme ušetřit práci a peníze).
Běžné opotřebení hliněných omítek se děje jako u konvenčních omítek. Jednou za čas můžete omítku přeštukovat (tj. přidáním další vrstvy) nebo přemalovat difuzně otevřeným nátěrem (třeba hliněným nátěrem). Tyto nátěry nabízí i konvenční prodejci barev, například Keim, se kterými máme praktické zkušenosti.
Další informace k této službě si můžete zjistit zde