Hliněná omítka může hrát různými barvami, od modré, přes hnědou, červenou a růžovou, po žlutou. Pohybujeme se ale v zemitých tónech. Nečekejte bazénovou modrou nebo krvavou červenou. Základ tvoří asi 15 odstínů, do kterých lze přidat pigment.
Můžete se stavit přímo k nám na Zelenou Horu u Vyškova a spoustu odstínu si prohlédnout a dokonce i osahat různé druhy finálních povrchů. Není to nuda o třech hnědých tónech, ale chápeme se, že z principu nejde dosáhnout všech barev. Zdroje pro hliněnou omítku i přidaný pigment jsou zkrátka přírodní.
Obecně se dá říct, že hliněnou omítku lze nanášet na všechny druhy podkladů. Je potřeba zvolit správný postup a správné složení vrstev s ohledem na zvolený výsledek. Proto doporučujeme konzultaci při projektování (novostavba) a u rekonstrukcí před záhajením prací, tedy ještě než začnete sundávat původní omítku a plánovat postup rekonstrukce (může se třeba stát, že vám dokážeme ukážeme ušetřit práci a peníze).
Běžné opotřebení hliněných omítek se děje jako u konvenčních omítek. Jednou za čas můžete omítku přeštukovat (tj. přidáním další vrstvy) nebo přemalovat difuzně otevřeným nátěrem (třeba hliněným nátěrem). Tyto nátěry nabízí i konvenční prodejci barev, například Keim, se kterými máme praktické zkušenosti.
Další informace k této službě si můžete zjistit zde